Kurz improvizace 3

Odehraj příběh
Otevřené hodiny:
Kurzy:
Pardubice
26. 09. - 12. 12.
čtvrtek 18–21 h
Přihláška
Nehodí se vám termín?
Předregistrace na kurz

Kurz zatím není vypsaný.

Pokud o něj máte zájem, dejte vědět. 
Dlouhodobé kurzy běží vždy 2x ročně:
únor-květen a říjen-prosinec.

Nezávazná předregistrace:

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním údajů.

Kolik rolí hraješ, tolikrát jsi člověkem. Vžij se do své role, dej si načas a nalaď se na spoluhráče. Odehraj příběh, který tě chytí za srdce.

Jaké dovednosti impro rozvíjí?

Kreativitu
Kooperaci
Komunikaci
Koncentraci

Co na kurzu zažijete?

Tisíc a jednu roli
Příběhové WOW momenty
Princip "Dopřej si čas"
Soulad se skupinou

Proč se přihlásit?

Dej si načas
První z věcí, na které budeme pracovat, je timing. Budeme hrát delší příběhy. Cca 10 min, takže není třeba nikam spěchat, i když to může být někdy stresující.
Charaktery postav
Podíváme se na to, kde čerpat inspiraci při tvorbě postavy. Jak ji zahrát přesvědčivě a uvěřitelně. Jak si jí udržet po celý příběh.
Hlavní hrdina
Abychom věděli, kam příběh směřuje, potřebujeme určit hlavního hrdinu. Včetně jeho hlavního nepřítele. Ať už je to člověk nebo nějaký zlozvyk.
Pointování příběhů
A samozřejmě se naučíme příběh smysluplně uzavřít. Takovým způsobem, že diváky dostane do kolen a slzy budou mít na krajíčku.
Přihláška

Jak kurz probíhá?

Kurz je vhodný pro toho, kdo absolvoval 2 semestry kurzu improvizace. Sejdeme se 12krát vždy na 3 hodiny. Lektorem bude Tomáš "Žako" Jakoubek.

Budeme se ladit na své spoluhráče a zvykat si na víc času při tvorbě příběhu. Zaměříme se na to, jak si vytvořit postavu. Kde brát inspiraci, jak ji dostat do těla a udržet si jí po celou dobu. Narazíme na vyprávěcí trojúhelník: hrdina - nepřítel - pomocník a další jeho varianty. Natrénjeme škálu možných konců příběhů a jejich uzavření. Budeme zkoumat, v čem se hlavní hrdina posunul. Co se o sobě dozvěděl a kam ho životní zkušenost posunula.

A samozřejmě si vyzkoušíme konkrétní improvizační hry se všemi jejich pravidly, tzv. middle forms. Aby nám v nich bylo jako doma v papučích, protože závěrem se pochlubíme na veřejném vystoupení, kam jsme se posunuli.

Možnost přihlásit se je do 19. září.
Konkrétní prostory budou brzy upřesněny.

Přihláška

Můžu se přihlásit, když jsem neabsolvoval oba předchozí kurzy?

Pokud máš za sebou alespoň 2 semestry našeho kurzu, domluvíme se. V opačném případě si radši dej kurz o level níž a budeme se na tebe těšit za půl roku.

Proč se nemůžu přihlásit rovnou na tento kurz?

Abychom se mohli věnovat všem konkrétním technikám při tvorbě příběhu a nemuseli se vracet k základům improvizace. Bez těch bychom společně horko těžko nějaký příběh dali dohromady a hodně bychom se u toho nadřeli.

Proč stojí tento kurz méně než Základy improvizace?

Protože už jsme spolu něco zažili a nemusíme tě "lovit" skrz reklamu. A těšíme se na Tebe!

Kdy bude vystoupení?

Vystoupení standardně plánujeme na poslední lekci kurzu.

Reference

Vyzpovídali jsme naše absolventy, jak se jim do kurzu ne/chtělo a jaké to nakonec bylo.
Více referencí
Chceš-li hvězdou v impru býti, Paleťáky po boku musíš míti.
Richard Dobiáš
copywriter
Z kurzu improvizace pro pokročilé si odnáším hlavně větší sebejistotu a vnitřní klid pro budoucí komunikační situace (ať už veřejné projevy nebo jenom vyprávění vtipů v hospodě).
Jiří Formánek
ředitel střední školy
Pokud váháš, jestli absolvovat pokročilé kurzy u Paleťáků, tak neváhej. Za mě to byla skvělá zkušenost a úžasná možnost potkat se s ostatními Paleťáky. Posunula jsem se zase o kousek dál v impru i celkovém seberozvoji. Měla jsem možnost se dozvědět i něco nového sama o sobě, jak mě druzí vnímají, co si třeba sama neuvědomuji. Zároveň jsem se cítila ve skupině pohodlně a bezpečně a všichni jsme se skvěle bavili. Velké díky.
Hana Kroupová
administrativní pracovnice

Kurz jako dárek? Jde to!

Napište nám, že kurz kupujete jako dárek. Pošleme Vám krásný dárkový poukaz.
Nehodí se vám termín kurzů?
Zanechte nám na vás e-mail.
Nehodí se vám termín kurzu?
crosschevron-down